دلنوشته های ارسالی کاربراندلنوشته زیبا از زهرا قربانی

تو دعا می کردی و من آمین می گفتم، تو آواز می خواندی و من زمزمه می کردم، تو انتخاب می کردی و من اطاعت می کردم. این ها همه تو بودی، پس من کجای ماجرا بودم؟
پاسخ اَت به سوالم آن قدر رویایی بود که وقتی شنیدم حلقه ی اشک پشت چشم هایت به سرازیری اشکهای من تبدیل شد. " تو خود ماجرا بودی " این پاسخ تو بود.
چشم هایت هنوز باز بود، اما چرا نفس نمی کشیدی؟ قفسه سینه ات بالا و پایین نمی شد. نگاهت چیزی را دنبال نمی کرد، خیره مانده بودی و این پایان ماجرای ما بود...


206 نوشته حسین سلمانیها

جذاب.تروتمیزو سفید.206

براق.لوکس وخوش عطروجدید.206

صدای خش خش مشمای صندلیاش

سیستم.نو.فرمون.خشک.بوی امید.206

ماشین مورد علاقه اون نازگل لطیف

اینه.پژوبی صندوق سفید206.

براق.خشک وخندونوصفرکلیومتر

توجاده ها میشه پدید.206

ماشین که سهله بگو دنیا.می ریزم به پات

دریاوصحرا.کوهوخورشید.206

من میخوام فرمون شاسی بلند دستم باشه

اون میگه بگیر دستت کلید206

خلاصه ماشینی که به صرف یک معجون

بایه فقط.بااون توشهر.چرخید.206

یه روزمیاد می بینی حسین جلوی پات

بیب بیب زنان میشه پدید.با206


هیچ دلنوشته‌ای از ALBATROS

گاهی نمیشه فکر کرد..تصمیم گرفت..حتی نمیشه شرایط رو درک کرد...دیگران بعضا معتقدن انسان سردیم..اما مگه باید همه چیز مطابق میل اونها تعریف بشه؟
مینویسم..اما نه ادبی..نه با رعایت اصول نگارش..نه اونجوری که خواننده ها به وجد بیان..نه
فقط برای پر کردن حفره های ذهنم!.حفره هایی که عجیب گاه و بی گاه تو ذهنم جا خوش میکنن.
حفره هایی که در عین خالی بودن،پرن.
پر از فکر..پر از حس های مختلف و متناقض..و در نهایت...پر از گنگ بودن
من سرد نیستم...اما شاید گاهی سختمه که اجرا کننده ی هنجارهایی باشم که همه میخوان!
من،منم...با همه ی کمبود ها..با همه ی نقص ها..با همه ی حس های مختلف
در معرضم...در معرض نظر های بی استدلال..در معرض فکر های شتابزده..در معرض دور شدن..دور شدن از دنیای خیلی از آدم ها
مینویسم اما نه اونجوری که همه میخوان
مینویسم تا پر کنم...تمومه این حفره های عمیق رو!


خواب تلخ! دلنوشته‌ای از فاطمه طوری

کلافگی بعد از بیدار شدن بد دردیست .. تیشه میزند بر ریشه همه خوشحالی هایت، یواشکی در گوش "خنده" می گوید : برو و با این نمان این بشر ديگر نمی خندد .... راستی اصلا گفتم چرا کلافه ام؟ طبق معمول در خواب مهربان شدی .... از آن مهربانی ها که قند توی دل ادم هزار کیلو هزار کیلو اب میشود اما چه فایده که در واقعیت با یک من عسل هم نمیتوان تو را خورد ... خلاصه کلید خانه پريشاني و کلافگی ام دست توست کاش یک جوری یک جایی با یک کاری در این خانه را تا ابد و دهر قفل کنی!


دلنوشته ای از کاربر بیابنویس

دلتنگم ... انقدر دلتنگ که حتی خودم هم نمیدانم تا کجا امتداد دارد .. چه کنم با دل تنگم با ندیدنش با نبوییدنش با نبودن اغوشش با نخندیدنش ... دل از غم پر است لبریز میشود و ارام ارام قل میخورد میسوزم انقدر میسوزم تا جان دهم .. کاش بود .. کاش بود و برای لحظه ای صدایم میکرد دخترم ... بابا ... کاش بود برای اخرین بار در اغوشش میخزیدم ... کاش بود .. اصلا چطور است کاش من هم با خود میبرد با خودش .. در فکر که فرو میرود میگویم حال کجاست حالا چه میکند ان دنیا خوب است؟ در ان دنیا خوشحال است ؟ می اید در خواب یک سری به من هم بزند ؟ اخر دلم انقدر برایش تنگ شده که نپرس ....


دلنوشته کوتاه از ساره سلطانی

احساس تنهایی می کنم اما تنهایم را پر نمی کنند ، حتی تو !
مرا درک نمی کنند، حتی تو !
 دیگر دلی نیست که برایش از عشق بگویم حتی تو !
از تنهایی خسته شدم...
کلاغ ها پس چرا به خانه بر نمی گردید؟!


دلنوشته ای زیبا از آیلین

سلام نمیدونم از کجا شروع کنم و چی بگم فقط میدونم دلم گرفته مثل صدفی که تو اعماق دریاست و تاریکی همه جاشو فراگرفته مثل خورشیدی که پشت ابرهای سیاه پنهان میشه.خدایا همیشه یاد گرفتم خوب باشم و خوب  بمانم پس چرا همه اینطور نیستن چرا هر گسی که خوب نیست اتفاق های خوبی برای او در راه است خدایا بزرگ بزرگان پادشاه قلبم من فقط تو رو دارم دلم میخواست صدام میکردی اون موقع میفهمیدم داری میشنوی حرفامو.خدایا زخم زبون خیلی بده خیلی خسته شدم کم اوردم نمیدونم به کجا برم به کی چی بگم من اگه گناهی کرده باشم اینقدر پشت سرم حرفها زده شد که پاک شد فقط یه سوال ازت داشتم خداجونم اگه وقتت گرفته نمیشه خواستم بپرسم چرا گلی که من هر روز بهش غذای وجودش رو میدم جوونه نمیزنه خداجون من تو رو دارم اگه همه ادمهای زمین پشت من باشن من چون تویی دارم که تکیه گاهم هست پس کمکم کن منتظر نگاه گرمت هستم


دلنوشته زیبا از فرناز محمدزاده

دوستی چیز بسایر پیچیده ای هست ، درک و فهمش برای خیلیا اسون و برای بعضیای دیگه احمقانه و مزخرف میاد. شاید اگه کمی انسان باشیم بتونیم به هم دیگه کمک کنیم و اگه نمیتونیم این کارو کنیم حداقل به هم اسیب نزنیمو دل کسیو نشکنیم . چیز ساده .لی در اصل سخته ، اینکه دل کسیو نشکنیمو میگم ! شما چی تاحالا دل چند نفرو شکستید ؟! به یاد ندارید ؟ اشکال نداره اونایی که این کارو باهاشون کردید درست به یاد دارن که چجوری این کارو بااشون انجام دادید.


سوال های بی جواب من از مهدی آرزومندی

دنیایی است عجیب، سرد و بی روح مرا به نظاره نشسته است. حرف نمی زند اما مطمءنم در ذهنش مدام می پرسد:بالاخره کجا کم می آورد؟ صخره های دشواری پیش رویم می نهد و باز بی آنکه حرفی بزند می پرسد بالاخره کجا کم می آورد.
همیشه مبهم بودن مسیری که باید طی کنم برایم آزار دهنده بوده است. اما شاید اگر همین حالا تمام صخره های غول پیکر نتراشیده و نخراشیده را نشانم دهند و من هم یک نگاه به توانایی های الآنم بیندازم، از ادامه دادن مسیر منصرف می شوم.
شاید این مبهم بودن خوب است. شاید باید به خدا اعتماد کرد. شاید باید دل به دریا زد. شاید باید به غیب ایمان داشت. به چیز هایی ورای محسوسات.
روزگار عجیبی است،
عجیب و پر از ابهام.،پر از سوال های بی جواب.پر از جاده های ناهموار مه آلوده. گردنه های سهمگینی درپیشند. شاید بدترین آفت احساس تنهایی باشد هرچند واقعا تنها نباشی‌. آن وقت دقیقا همان لحظه مرده ای و کارت تمام است هر چند یک قدم تا پیروزی نهایی فاصله داشته باشد.


دلنوشته زیبا از زهرا موسوی

حتی نیم نگاهت راازمن دریغ کن سردباش سخت باش آنقدرخراشم بده که نای راه رفتن نداشته باشم ازشکستن قلبم نترس ازگرمی اشکهایم  ازسردی دستهایم ازچهره ی مظلوم بی احساسم نترس.فقط بشکن قلبم راذهنم را حتی روزنه ای ازامیدبرایم باقینگذار تاخودم خودم رانابودکنم.تو به فکرخودت باش نه به فکرمن ظالم باش. تاجایی که میتوانی ستم کن تادل نبازم تاغرق نشوم بگذاردرهمان مرحله ی اول ببازم نگذارباخنده هایت خوش باشم نگذاربانیم نگاهت عاشق باشم رهایم کن تانابودشوم.


من مرد رویا نیستم نوشته علیرضا هزاره

رویایی دارم
هرشب
در خلوتگه افکارم
قدم می زند
جیر جیر میکند
آرامش را به سخره گرفته
زمزمه می کند
دروغ می بافد
بازی ام می دهد
رویا جان
من کسی ام‌که زندگی را با چنگ و دندان گرفته ام
جنگیده ام
چیزهای زیادی ازدست‌داده ام
روزها و ماه ها رها کرده ام
سالهای زیادی به فراموشی سپرده ام
از خیلی ها دوری کرده ام
رویاجان
من مرد رویا ها نیستم


"بشکن چینی نازک تنهایی من را... "نوشته سعید فلاحی (زانا کوردستانی)

بتوانم تو را در یک کلمه توصیف کنم، بی تأمل خواهم گفت: «عشق»!
آری، ای عشق هر بار در قنوت نمازهایم می خوانم: «ربنا آتنا فی دنیا لیلا و فی الآخرة لیلا و قنا عذاب دوری لیلا»
باور کن، از اینکه عاشق توام احساس غرور می‌کنم.
هر وقت یادِ تو می‌اُفتم؛ در ذهنم مهربانی خطور می‌کند. چگونه می‌توانم تو را تصور کنم و حسرتی غریب بند بندِ بدنم را نلرزاند؟!
خودت بهتر می‌دانی که لحظات انتظار چقدر سنگین می‌گذرند. اگر گذرت به این حوالی افتاد؛ نزد من بیا، شاید بشکنی چینی نازک تنهایی من را...


"به امید دیدار تو زنده ام..." نوشته سعید فلاحی (زانا کوردستانی)

عزیزترینم!
تا وقتی عطر نفس‌های تو در هوا جاری است، حالِ من و گنجشککان خیابان خوب است.
خوب که می‌گویم نه آنچنان که آرامشی در زندگی باشد؛ نه! بلکه آن اندازه که به امید دیدار تو زنده ام، وگرنه این شهر و آدم‌ها و خیابان‌های تکراری هیچ لطفی برای زندگی ندارند.


دلنوشته کوتاه از سعید فلاحی (زانا کوردستانی)

سلام...
امیدوارم حالِ تو و گلدانِ شمعدانی‌ها خوب باشد. همین‌که تو خوب باشی، حالِ من هم خوب خواهد بود. هر شب با شب‌بوهای باغچه برایت سلامتی آرزو می‌کنم.
این روزها بیش از هر وقت دیگری، دلِ پر آشوبم بهانهٔ آمدنت را می‌گیرد.
آمدی آفتاب با خود بیاور که هوای اینجا خیلی سرد است. اینجا قحطی عشق است و خانهٔ یاکریم‌های عاشق ویران‌.
تو بیا تا از این سرگردانی نجات پیدا کنیم.


"علاقه به تنهایی" نوشته SAEED M

گاهی اوقات دلت میخواهد تنها باشی ,  بروی و در گوشه ای بنشینی وبه دور دست ها خیره شوی , به هیچ چیز و هیچ کس فکر نکنی ...

گاهی باید از دست این آدم ها فرار کنی

تنهایی چیزخوبیست ...

من عاشق تنهاییم زیرا در تنهایی میتوانم به اطرافم بنگرم وآدم هارا بهتر بشناسم

آدم ها خودشان را از دور بهتر نشان میدهند ...


دلنوشته زیبا از غزال نظری

هنوز یادته... ؟؟؟
با چه امیدی شب ها رو صبح میکردم فقط واسه که این که ببینمت شاید همه چی واسه من حکم یه رویا رو داشت واسه من همه چی قشنگ و عالی بود هر ثانیه ترس این عذابم میداد که یکی منو از این خواب خوشم بیدارم کنه سهم من از دنیایی که باهات ساختم و روزی صد بار برای ادامه ش دعا میکردم تنهایی شد تنهایی و ترس شب هایی که بی تو صبح میشن و بغض های فروخورده ای که شبا انگار راه خودشونو پیدا میکنن شاید همه چی واسه تو یه بازی و سرگرمی بود ولی من شوخی شوخی خودمو احساسمو باختم من مغروری که همه ی عالم به غرورم غبطه میخوردن شدم یه ادم اسیر که راهی براش نمونده جز موندن و فرو رفتن تو منجلاب تنهایی هر روزی که میگذشت من تنهاتر میشدم ولی هیچکسی درد نمیکرد چون میخندیدم حتی تو که نمیفهمیدی دارم چه عذابی میکشم زندگی الان من اشک های بی وقفه ی من بغض توی گلوم که رهام نمیکنه و یاد چشات و مرور خاطراتمون همشون تاوان عشقی بود که  همه ی دنیام شده بود ناراحت نیستم پشیمونم نیستم چون تو این مدتی که داشتمت زندگی کردم همون زندگی که خودت میگفتی اگه دو روزم با هم باشیم همون دو روز و اندازه دوسال زندگی کنیم منم به اندازه همه س سال های زندگیم باهات زندگی کردم برای من از تو خاطره هات  واسه ی ادامه ی زندگیم کافیه ...


دلنوشته "دلم تنگه صداته" از غزال نظری

دارم دیونه میشم کاش این روزایی بد زودتر تموم بشن حالا که اول زمستون دلم داره واسه بهار چشات پر میکشه دلم تنگه نگاهته که باهاشون ارزوهام دیگه ارزو نبودن کاش میفهمیدی که من بی تو دیگه من نیستم این من الان شده فقط تو دقیقا همون چیزی که تو همیشه میخواستی از منی که همیشه توقع داشتی دیگه منی نمونده  دارم از این فاصله و دوری خسته میشم کاش میشد داد بزنم و بگم که الان در چه حالی هستم اما دیگه خیلی خسته تر از اونی هستم که بعدش از شنیده نشدن صدام بخوام اشک بریزم چه روزایی و تو خواب باهات رویایی های شیرینمو میساختم همون خونه ی کوچیک و که فقط با خنده های تو برام گرم میشد نمیدونی الان چه حالی دارم نمیدونم باید اونقد بدوئم که بهت برسم یا باید اونقد بدوئم که ازت دور شم الان دیگه دنیای من اینقد کوچیک شده که دیگه نمیخوام و نمیتونم  هیچکی و بهش راه بدم زندونی کردم خودمو انگاری محکومم به حبس ابد ...  زندونی که خودم ساختم و تو شدی زندان بانش ... این نقطه ای که الان وایستادم ینی دلتنگی ینی دلواپسی و نگرانی ینی استرس برای همیشه از دست دادنت پس خواهش میکنم اگه بر نمیگردی مواظب خودت باش یه نفر بدجوری دلش برات شور میزنه ...........

"تکرار" از نوید پرخیده

تا حالا شده کسی یه داستان تکراری برای شما تعریف کنه و شما بگیداینو قبلا شنیدم برام تازگی نداره؟ اصلا تا حالا شده مکانی ، شخصی، متنی یا هرچیز دیگری را ببینید یا بخوانید و بگویید این خیلی برام آشناست ! میخوام راجع تکرار و تکراری بودن براتون بنویسم . اول باید بگم که هرچیزی که تکراری میشه بعد از یک مدتی عادی میشه مثل رانندگی کردن که اول به همه چیز دقت میکنیم از فرمان تا دنده اما بعد از مدتی رانندگی برای ما کاملا عادی میشه و ما کمتر به جزییات دقت میکنیم . اینها را نوشتم که بگم زندگی تکرار روزهاست و برای خیلی هامون عادی شده یعنی از صبح که بیدار میشیم اول میریم دستشویی بعد میام صبحانه میخوریم بعد لباس میپوشیم میریم بیرون حالا یا مدرسه یا کار یا ... و اینگونه میشود که تکرار میکنیم ایام را و گاهی خسته میکند ما را این تکرار اما آیا با خود فکر کرده اید که تکرار خوبی چرا تکراری نمیشود و همیشه به ما انرژی میدهد و آیا به این فکر کرده اید که مثلا جمله دوستت دارم را هیچ وقت تکراری نمی شود اگرچه همین ها هم باید در موقع و زمان خودش باشد و جالب است که بدانید که پولدارترین شخص دنیا هم به داشته هایش حتما روزی عادت خواهد کرد و ایام برایش تکراری خواهد شد و اینها همان اسباب بازی های کودکی ماست که در ابتدا برای ما تازگی داشت اما بعد... زندگی زمانی زیباتر میشود که فقط به این فکر نکنیم ما یک ماشین هستیم که باید هر روزمان را تکرار کنیم تا یک روز که اسقاط شدیم ما را دور بیاندازند ما انسانیم و هرگاه احساس کردیم که زندگی برای ما عادی شده باید احساس خطر کنیم که داریم دچار روزمرگی و تکرار میشویم باید به عنوان یک انسان در خانواده و جامعه خود بهترین و بیشترین اثر مثبت را بگذاریم .


"دیووووونه" از غزال نظری


Rating: 4.0/5. From 3 votes.
Please wait...