چالش خوب فیلم دیدن

پالش خوب فیلم دیدن

می‌خواهیم در این مطلب یه تلنگری بزنیم برای خوب فیلم دیدن، همانطور که‌ می‌دانید هر فیلمی از محتوای لازم برخوردار نیست که ارزش دیدن را داشته باشد، از این گذشته، ما باید بدانیم برای چی داریم فیلم می‌بینیم؟

اگه حوصلمون سر رفته، این فیلم تونسته حالمون رو خوب کنه؟

اگه می‌خوایم لذت ببریم (هر کسی به یه صورتی، یکی از فیلم کمدی لذت می‌بره، یکی از ترسناک و...)، لذت بردیم؟

و  خیلی موارد دیگه.

اما چیزی که مهمه، به هر دلیلی که فیلم می‌بینید، سعی کنید خوب فیلم ببینید، از اون فیلم بین‌هایی نباشید که 10 دقیقه از فیلم گذشته بخوابید و بعد آخرش بلند بشید و بعد بگید اول و آخرش رو فهمیدم ، پس خوب بود. هر فیلم (اگه فیلم خوبی باشه)، هدفی داره، اگه طنزه ممکنه بخواد یک مسئله اجتماعی را با طنز به شما نشون بده. اگه انگیزشیه ، می‌خواد به شما انگیزه بده.

پس هر فیلم رو خوب ببینید، یکی از راه‌های خوب دیدن اینه که چالش زیر رو برای خودتون انجام بدید، حالا نه به این دقت، ولی تو ذهن خودتون این سوالات رو داشته باشید و از خودتون بپرسید:

چالش خوب فیلم دیدن

بعد از تماشای فیلم بنیان گذار به سوالات زیر پاسخ بدهید:

1) بهترین و بدترین ویژگی شخصیت اصلی

2) بهترین دیالوگش چی بود؟

3)این فیلم انگیزشی است، خوب چه انگیزه ای رو در من زنده کرد و یا چه تاثیری روی من گذاشت؟

4)اصلا ارزش داشت دیدم؟

5)فیلم تونست من و جذب کنه که تا آخر ببینم؟

و...

خوب وقتی دارم فیلم می‌بینم، این کار رو بکنم که چی بشه؟

یاد بگیریم درست فیلم ببینیم

بفهمیم هر فیلمی ارزش دیدن نداره

فقط فیلم نبینیم، از فیلم یاد بگیریم، مثلا اگه میخوایم نویسنده بشیم، باید بدونیم چی بنویسیم، درباره چی بنویسیم، شخصیت رو چطوری نشونش بدیم، درباره چی بنویسیم و...

سخن آخر

برای کسی که میخواد نویسنده بشه، مهمه که نوشته های مختلفی رو بخونه و با انواع داستان ها آشنا باشه. تماشای فیلم، به این موضوع کمک می‌کنه. علاوه بر این شما می‌توانید با ساختن دیالوگ‌های تاثیرگذار، نحوه صحبت و برخورد شخصیت‌ها در داستان، به هم پیوستن داستان‌های شخصیت‌های فیلم و خلاصه همه عناصر داستان به خوبی آشنا بشید.

No votes yet.
Please wait...